Gültekin Pansiyon

Gültekin Pansiyon

Göreme’nin merkezinde yer alan ve bu aile işletmesi motel, unutulmaz bir tatil deneyimi için paha biçilmez tur bilgileri ve otantik Türk yemekleri ile konuklarına özel bir hizmet vermektedir.

Gültekin Motel, Roma Kaya Mezarları’nın arka tarafında, otobüs durağına sadece 3 dakikalık yürüme mesafesindedir. Terasın panoramik vadi manzarası eşliğinde, yemeklerin ve birkaç kadeh şarabın keyfini çıkarabilirsiniz.

Göreme, doğa yürüyüşlerinin yapılabileceği ve kültür meraklılarının Türkiye’nin bu eşsiz tarihi bölgesini tecrübe edebilecekleri bir yerdir.

Ek ücret karşılığında, en yakın havaalanlarına çift yönlü transfer olanağı mevcuttur. Konuklar, gruplar veya bireyler için düzenlenen, çeşitli temalara sahip gezi turlarına katılabilir. Sıcak hava balonu turları mevcuttur. Tesis tarafından Türk Geceleri, semazen gösterileri, binicilik ve arazi aracı turları organize edilebilmektedir.

Göreme Doğal Parkı, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Tarihi yerler arasında kiliseler, manastırlar, kaleler, bir yeraltı köyü ve doğal kayalardan inşa edilmiş Osmanlı medresesi bulunmaktadır.

Bu eşsiz bölgeyi atla, bisikletle ya da jeep turlarıyla keşfedebileceğiniz gibi bölgede doğa yürüyüşleri de yapabilirsiniz.