Ses Mikseri Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ses Mikseri Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

İki ya da daha fazla sesin karışmasını sağlayan cihazlara ses mikseri adı verilir.Ses Mikseri, iki ya da çok sesin sinyaline giriş imkânı veren ve bu sinyalleri karıştıran, kopyalayan ve daha çok çıkış sinyali verilen cihazlardır. Mikserler aracılığıyla ses birleştirmenin yanı sıra, sinyal seviyelerinde ayarlar yapmayı, ekolayzır ve efektler ile sesin kalitesinin arttırmayı sağlarız. Pek çok boyutta ses miktarı mevcuttur. Küçük, portatif, taşınabilir ses mikserlerinin yanında stüdyolar için üretilmiş kapsamlı mikser tasarımları da bulunmaktadır.

Mikserler Ne İçin Kullanılır?

Mikserler, müzik ve sesin var olduğu bütün alanlarda işlevsel olarak kullanılmaktadır. Müzik stüdyolarında farklı enstürmanların seslerini master mikser yapabilmek için mikser kullanılır. Televizyon ve radyo stüdyolarında, kayıt makinalarını ve diğer kaynakları birleştirmede yardımcı olur. Location kayıtlarında çok sayıda mikrofonu 2 ya da 4 kanala indirgemek için kullanılır. Ses mikserleri genellikle kanal sayılarına göre adlandırılırlar. Örneğin, 24x4x2 mikser; 24 adet giriş, 4 adet subgroup ve 2 adet çıkış kanalı olduğu anlamına gelir. Çok kanala sahip mikserler ise daha çok esnekliğe sahip olduğundan daha kullanışlıdır.

Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çok farklı özelliklere sahip mikser çeşidi olduğu için, öncelikle satın alacağınız mikserin hangi alanlarda kullanılacağı önemlidir. Kişisel müzik deneyimlerinize katkı sunmasını istiyorsanız veya küçük bir alanı çok kompleks olmayan ses sistemleri ile donatmak istiyorsanız, portatif mikserler ve az kanallı mikserler ihtiyacınızı görecektir. Ancak büyük alanlar ve çok fazla kişinin bulunduğu ortamlar için ise çok kanallı mikserleri kullanmanız gerekmektedir.

Profesyonel Ses Sistemleri açısından önem taşıyan bu cihazlar, esnek giriş çıkış kapasitesi ile çok farklı sesleri kontrol altına alırken yapı içerisindeki bütün sesler istenilen ses seviyesinde tutuluyor. Mikser aracılığıyla seslerin hard diske kaydını gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için de çok kanallı mikserler, her sesin ayrı ayrı kontrol edilip kaydedilmesini sağlayarak yüksek performans elde etmenizi sağlarlar. Geniş bir fiyat segmentine sahip olan ses mikserleri arasından en uygun olanını seçerek kaliteli işler çıkartabilirsiniz. Müzik dünyasının en önemli parçalarından biri olan mikserleri doğru kullanarak ses kalitesini arttırabilir ve ses üzerinde istediğiniz düzenlemeleri gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

En iyi ses mikseri hangi firma vasıtasıyla satın alınır?

Ses mikseri arayanlara, hiç tereddüt etmeden FenomenSes isimli firmayı öneriyorum. Bu firma ile iletişim kuranlar, piyasadaki en kaliteli ses mikserlerine avantajlı fiyatlarla sahip olmanın keyfine varabilir.

Müşterilerine ışık, otomasyon, görüntü ve ses sistemleri sunan FenomenSes, 2010 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir. FenomenSes sayesinde; ses mikserlerine ek olarak; akıllı tahtalar, projeksiyon perdeleri, projeksiyon cihazları, mikrofonlar, anons sistemleri ve çok daha fazlasını satın alma fırsatınız olacaktır. Fenomenses.net isimli internet adresi içerisinde, tüm bu ürünler, ziyaretçilere kapsamlı olarak tanıtılır. Siteyi ziyaret ederek, hem firmanın ürünlerini inceleyebilecek, hem de FenomenSes yetkilileriyle irtibat kurabileceksiniz.

Tel: 0216 481 81 68 – 0554 772 15 51