Tuşlara Bakmadan Yazma

Bilgisayarda Tuşlara Bakmadan Yazı Yazma

Bilgisayarda yazı yazarken tuşlar bakma gereği duyuyorsanız, tuşların yerini arıyorsanız klavyenizin çok iyi olduğu söylenemez. Bilgisayarda hızlı yazı yazmak için tuşların yeri ezberinizde olmalıdır. Hiçbir tuşun yerini aramamanız gerekir. Bilgisayarda hızlı yazı yazmak için on parmak yazı eğitimi almalısınız. On parmak tekniğinde size özel yöntemler anlatılır. Yazı yazarken nelere dikkat etmeniz gerektiği, neleri yapmanız, neleri yapmamanız gerektiği anlatılır. Yazı yazarken sizi yavaşlatan durumlar anlatılır.

Bilgisayarda yazı yazarken ne kadar hızlısınız? Bu sorunun cevabını
Klavye hız testi ile öğrenebilirsiniz. Klavye hız testi sizlere 1 dakika içinde yazabildiğiniz kelime sayısını verir. Klavye hız testinde rakamların anlamı vardır. Klavyesi iyi olan birisi bu testten 50 ve üzeri puan alırken, klavyesi düşük olan birisi 30 seviyesinin altına düşer. Klavye hız testinden yüksek puan almak için mutlaka on parmak yazım eğitimi almalısınız.

10 parmak klavyede aktif bir şekilde kullanılması gerekir. Klavyede yazı yarken eğer 2 parmağı kullanıyorsanız bu size hem zaman kaybettirir hem de 2 parmağınız çok yorulur. Yorulan parmaklar yavaş yazmanıza neden olur. 10 parmak klavye eğitimi almak için siz de herkes gibi Onparmak.org internet adresimizi kullanabilirsiniz. Sitemiz ücretsiz bir site olup üye olarak sitedeki tüm imkanlardan faydalanabilirsiniz.